Niejawne posiedzenie komisji ds. reprywatyzacji

Komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji zajmie się dziś od godz. 10.00 na posiedzeniu niejawnym sprawą dwóch nieruchomości zlokalizowanych w pobliżu Zamku Królewskiego.

To kamienice zniszczone w trakcie II wojny światowej, które zostały następnie odbudowane, a za rządów prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz – zreprywatyzowane.

Ta sprawa szokuje – ocenia w rozmowie z Redakcja Informacyjną Radia Maryja wiceszef komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta.

Po 70 latach zgłosili się po te nieruchomości handlarze roszczeniami, którzy zapłacili za roszczenia 100 tys. zł. Hanna Gronkiewicz-Waltz te dwie kamienice na Starym Mieście, warte wiele milionów złotych, przekazała w ręce tych osób. Na niejawnym posiedzeniu będziemy rozpatrywać możliwość wydania decyzji w tej sprawie. Przyznam, że jest to jedna z bardziej szokujących spraw. Jak w soczewce skupia ona problemy reprywatyzacji, problemy zrujnowanych przez Niemców nieruchomości, które zostały wysiłkiem wszystkich Polaków odbudowane, ale na których w wolnej Polsce korzysta jedynie grupa wąsko wyspecjalizowanych prawników – zaznacza Sebastian Kaleta.

W ubiegłym tygodniu komisja weryfikacyjna nałożyła na prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz 30 tys. zł. grzywny za niestawienie się na czwartkowych obradach. Tego dnia komisja badała sprawę Mokotowskiej 40.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl