Nieefektywne programy dla bezdomnych

Resort pracy wydał prawie 50 mln zł na portal internetowy „[email protected]” dla osób bezdomnych i szukających pomocy. Jeden z dzienników podaje, że w ciągu czterech miesięcy skorzystało z niego zaledwie kilkadziesiąt osób.

Mało który bezdomny posiada dostęp do Internetu czy elektroniczny podpis. Jednocześnie minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz otrzymał nowego iPada aby móc korzystać z zasobów portalu.

Resort pracy przekonuje, że od połowy grudnia strona miała blisko 35 tys. wejść. W tym samym czasie za pośrednictwem portalu zostało złożonych zaledwie kilkadziesiąt wniosków.

Poseł Stanisław Szwed, wiceszef sejmowej komisji polityki społecznej, mówi że po raz kolejny okazało się iż miliony zł poszły na program, który niczego nie wnosi.

– Przykładem są inne portale internetowe uruchamiane przez ministerstwa. Pieniądze poszły do jakieś firmy (trudno powiedzieć czy zaprzyjaźnione). Ostatnie doniesienia dotyczące afer systemów informatycznych pokazują, że w tym obszarze jest wiele nadużyć i program „[email protected]” też nie spełnia swojej roli – powiedział poseł Stanisław Szwed.

Gazeta podaje, że utrzymanie portalu [email protected] będzie kosztowało rocznie 2 mln zł.

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl