fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

„Nasz Dziennik”: Zachowajcie się jak trzeba – działacze opozycji antykomunistycznej apelują do ministerstwa rodziny o przygotowanie projektu zmian poprawiających ich status

Działacze opozycji antykomunistycznej apelują do resortu rodziny o przygotowanie projektu zmian poprawiających ich status – napisano w dzisiejszym „Naszym Dzienniku”. Swoje postulaty zawarli w piśmie skierowanym do ministerstwa rodziny. Wyrażają w nim swoją dezaprobatę dla opieszałości władz w realizacji wniosków ich środowisk. Pod dokumentem podpisało się ponad 220 osób.

Działacze opozycji antykomunistycznej domagają się m.in.: dla osób posiadających status działacza – świadczenia emerytalnego w wysokości równej średniej płacy krajowej, bezpłatnych leków czy korzystania z rehabilitacji poza kolejnością.

Chodzi nam po prostu o godne życie – podkreślił Janusz Olewiński, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Internowanych i Represjonowanych.

– Premier i prezes Jarosław Kaczyński wielokrotnie mówili, że Polacy mają godnie żyć, tak jak na zachodzie Europy. A czy my jesteśmy jakimś gorszym gatunkiem ludzi? Myśmy wywalczyli o wolną Polskę i wszyscy korzystają z tych dobrodziejstw. Dlaczego Polak, który walczył o ojczyznę, jest w Polsce postrzegany jako ktoś, kto ma żyć w najgorszych warunkach, z najgorszym uposażeniem, którego na nic nie stać, natomiast wszyscy różni oszuści, złodzieje i zbrodniarze mają żyć w dostatku? – powiedział Janusz Olewiński.

Kilka miesięcy temu Senat zajmował się nowelizacją ustawy o opozycjonistach, która uwzględniała niektóre postulaty ich środowiska. Ostatecznie projekt został jednak odrzucony.

W przypadku braku działań ze strony ministerstwa rodziny, opozycjoniści nie wykluczają podjęcia akcji protestacyjnej. [czytaj więcej] 

 

RIRM

drukuj