„Nasz Dziennik”: pomoc dla Sybiraków

Najprawdopodobniej w tym tygodniu do Sejmu trafi projekt ustawy o zadośćuczynieniu dla zesłańców na Syberię i do Kazachstanu – pisze poniedziałkowy „Nasz Dziennik”.

Jak podaje gazeta, liczba ofiar sowieckich represji nie jest wciąż znana, a Związek Sybiraków szacuje liczbę deportowanych Polaków na 1 mln 300 tys.; co trzeci zesłaniec nie wrócił.

„Nasz Dziennik” wskazuje, że sybiracy nie otrzymali żadnej rekompensaty za represje sowieckie.

„Rosja, prawny następca Związku Sowieckiego, nigdy nie wypłaciła odszkodowań za eksterminację setek tysięcy Polaków, nie przyznała się i nie była sądzona za deportacje obywateli polskich, mimo że Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze uznał przymusowe przesiedlenia za zbrodnię” – dodaje gazeta.

Jak czytamy, w Kancelarii Prezydenta powstał długo oczekiwany projekt ustawy o zadośćuczynieniu dla zesłańców na Syberię i do Kazachstanu.

„Najprawdopodobniej w tym tygodniu zostanie złożony w parlamencie” – pisze „Nasz Dziennik”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl