„Nasz Dziennik”: 4 października będą ujawnione nazwiska kolejnych osób, których szczątki odnalazł IPN

4 października w Pałacu Prezydenckim zostaną ujawnione kolejne nazwiska osób, których szczątki zostały odnalezione przez Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN – mówi w dzisiejszej rozmowie z „Naszym Dziennikiem” wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej prof. Krzysztof Szwagrzyk.

„Mogę ujawnić, że 4 października br. o godz. 11.00 w Pałacu Prezydenckim w Warszawie z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy odbędzie się kolejna konferencja identyfikacyjna i ujawnienie nazwisk osób, których szczątki zostały odnalezione w toku prac prowadzonych przez Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN” – poinformował wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej i dyrektor Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN prof. Krzysztof Szwagrzyk.

Szef Instytutu Pamięci Narodowej dodał, że „nie chce na razie ujawniać zarówno liczby, jak i nazwisk” osób, których szczątki wydobyto.

„Już niedługo wszystko będzie jasne. Podczas konferencji przedstawimy zarówno imiona, nazwiska, pseudonimy, jak i życiorysy tych, których szczątki odnaleźliśmy i zidentyfikowaliśmy podczas prac archeologiczno-ekshumacyjnych w różnych miejscach Polski” – zapewnił.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl