Największy amerykański bank otworzy w Polsce jedną ze swoich głównych siedzib

Największy amerykański bank, JPMorgan Chese, otworzy w Polsce jedną ze swoich głównych siedzib – o finalizacji inwestycji poinformował przebywający z dwudniową wizytą w USA wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Ulokowanie amerykańskiej siedziby w Polsce oznacza tysiące nowych miejsc pracy w naszym kraju – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

W Nowym Jorku polski minister spotyka się przedstawicielami biznesu i mediów. Celem pobytu w USA jest kształtowanie pozytywnego wizerunku Polki i polskiej ekonomii.

Nasza gospodarka jest stabilna, w związku z tym inwestycje dla zagranicznych inwestorów będą  opłacalne – ocenił ekonomista dr Zbigniew Kuźmiuk.

Polsce potrzebne są inwestycje, a ponieważ stopy zwrotu w naszym kraju są dosyć wysokie, więc myślę, że wicepremier Morawiecki przekonuje tylko do tego, że Polska jest stabilna i przewidywalna. W związku z tym te inwestycje będą dla inwestorów opłacalne. Rozpoczynamy współpracę ze Stanami Zjednoczonymi w takich dziedzinach, gdzie do tej pory tej współpracy nie było. To jest obszar energetyczny – takie deklaracje padły z ust prezydenta Trumpa. Jak rozumiem, także w tych sprawach wicepremier Morawiecki rozmawia. To są też kwestie związane z dostawami gazu łupkowego po atrakcyjnych cenach – powiedział dr Kuźmiuk.

W pobyt wiceministra, ministra finansów i rozwoju Mateusza Morawieckiego w USA wpisują się również spotkania z Polonią oraz wizyta w Stowarzyszeniu Weteranów Armii Polskiej na Manhattanie. Wicepremier Morawiecki wizytę w USA zakończy dziś wieczorem.

RIRM

drukuj