Nadal modlimy się o miejsce na multipleksie dla TV Trwam

Pomimo deklaracji KRRiT o przyznaniu miejsca na cyfrowym multipleksie dla TV Trwam obrońcy katolickich mediów przeszli dziś ulicami Poznania.

– To jest w dalszym ciągu w jakimś sensie marsz w obronie TV Trwam. Oficjalne przyznanie miejsca na multipleksie 1 przez pana Dworaka to tylko słowa i papier. To z ich strony może być grą na zwłokę tym bardziej, że określili, iż TV Trwam może dostać miejsce dopiero pod koniec kwietnia, jak zwolni je TVP. Szef telewizji powiedział tymczasem, że nie wiadomo czy zdążą opuścić to miejsce. Jedno drugiemu przeczy – powiedział Bogdan Freitag, współorganizator marszu.

Marsz rozpoczął się Mszą św. w Kościele pw. Bożego Ciała. Po Mszy św. wierni przeszli pod pomnik Poznańskiego Czerwca 1956 r. gdzie miały miejsce m.in. wystąpienia zaproszonych gości oraz koncert.

– Marsz rozpoczęliśmy w Kościele Bożego Ciała, w Poznaniu przy ul. Krakowskiej. Po Mszy św. marsz ruszył ulicami: Krakowską, Półwiejską, Podgórną, przez Plac Wolności, Ratajczaka i Niepodległości, na Plac Mickiewicza pod pomnik Poznańskiego Czerwca ’56 roku. Tam odbyła się główna cześć manifestacji. Dopóki nie będziemy mieli fizycznie TV Trwam na multipleksie to po prostu jej nie mamy – dodał  Bogdan Freitag, współorganizator marszu.

RIRM 

drukuj