fot. PAP/Grzegorz Momot

Na SOR w Zakopanem przebywa 5 osób, które ucierpiały podczas burzy w Tatrach; 22 osoby znajdują się na oddziałach szpitalnych

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Zakopanem przebywa obecnie 5 osób, które ucierpiały podczas burzy w Tatrach. 22 osoby znajdują się natomiast na oddziałach szpitalnych, m.in. chirurgii ogólnej. Ich stan jest stabilny.

Informacje na temat liczby poszkodowanych pozostających w zakopiańskim Szpitalu Powiatowym przekazała wicedyrektor placówki Małgorzata Czaplińska. Jak poinformowała, 5 osób znajdujących się na SOR najprawdopodobniej zostanie wypisanych w ciągu najbliższej doby. Pozostałe 22 osoby przebywają na oddziałach chirurgii ogólnej, ortopedii, interny, kardiologii i pediatrii.

Część osób poszkodowanych podczas wczorajszej burzy nad Tatrami zostało przewiezionych do innych szpitali – podała Małgorzata Czaplińska.

– Zostało przetransportowanych do tutejszego szpitala 156 osób. 17 osób zostało przekazanych do szpitala w Nowym Targu, w tym 2 osoby do oddziału neurochirurgii. 2 osoby dorosłe zostały przetransportowane do szpitala im. Rydygiera w Krakowie z oparzeniami powyżej 30 proc. powierzchni ciała. Dwoje dzieci z oparzeniami powyżej 30 proc. powierzchni ciała zostało przetransportowanych do szpitala w Prokocimiu. Jedno dziecko również do szpitala w Prokocimiu z ciężkim urazem głowy. 3 osoby do szpitala w Limanowej. Na oddziały szpitalne w naszym szpitalu zostało przyjętych 27 osób – poinformowała Małgorzata Czaplińska.

Wśród osób na oddziałach szpitalnych w Zakopanem są też rodzice dwójki zmarłych dzieci. Pozostają pod opieką psychologiczną i duszpasterską.

Małgorzata Czaplińska podała, że zidentyfikowano zwłoki dziewczynki i chłopca w wieku około 9 i 11 lat. Nie było to rodzeństwo.

W czwartek m.in. w rejonie Giewontu doszło do groźnej burzy z silnymi wyładowaniami. W jej wyniku zginęły 4 osoby, a ponad 150 zostało poszkodowanych.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl