fot. twitter.com/Tatrzanski_PN

Tatry: Lawinowa „dwójka”; sytuacja niebezpieczna

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ogłosili w poniedziałek wieczorem drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego i apelują o niewychodzenie w Tatry.

Warunki w Tatrach są niebezpieczne także z uwagi na wiejący z dużą prędkością wiatr halny, przekraczający w porywach 140 km na godzinę.

„W tej chwili wieje bardzo silny halny, przy którym poruszanie się jest bardzo niebezpieczne zarówno w partiach szczytowych, jak i reglowych. Niżej istnieje ryzyko powalenia drzew, wyżej wiatr może uniemożliwiać poruszanie, powoduje zamiecie i wpływa bardzo niekorzystnie na sytuację lawinową. Prosimy o rezygnację z wyjść w góry” – czytamy w komunikacie TOPR.

Na najbliższą dobę w Tatrach prognozowane są duże opady śniegu.

Wiatr halny poprzewracał drzewa między innymi na drogę prowadzącą do Morskiego Oka. Ten popularny trakt jest zamknięty dla turystów do chwili usunięcia drzew. Tatrzański Park Narodowy wstrzymał w poniedziałek sprzedaż biletów wstępu i również apeluje o nie wychodzenie na górskie szlaki.

Silny wiatr halny w Tatrach ma wiać także w środę.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl