MZ o procedurach w związku z zagrożeniem wirusem ebola 

Premier Ewa Kopacz zapewniła, że Ministerstwo Zdrowia opracowuje standardy w związku z zagrożeniem wirusem ebola w porozumieniu z innymi instytucjami.

– Jestem pewna, że dzisiaj mając doświadczenia z okresu, kiedy byłam ministrem zdrowia, gdy mówiliśmy o pandemii (grypy) AH1N1 i powtarzaliśmy każdego dnia, że jesteśmy przygotowani, rzeczywiście te standardy się sprawdziły. Te standardy były opracowywane przez Ministerstwo Zdrowia w porozumieniu z Państwowym Zakładem Higieny, z głównym inspektorem sanitarnym. I wiem, że taką samą drogę przyjął w tej chwili minister zdrowia Bartosz Arłukowicz – podkreśliła premier w rozmowie z dziennikarzami w Ostrowie Wlkp.

Kopacz wyraziła też nadzieję, że Arłukowicz skorzysta z nazwiska prof. Lidii Brydak, która bardzo mocno pracowała w tej grupie, gdy ona była ministrem zdrowia.

– Na pewno te standardy będą i dzisiaj na chwilę obecną. Minister Arłukowicz powinien raportować. Obiecał, że to będzie robił każdego miesiąca o stanie zaawansowania tych prac – dodała.

PAP/ RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl