fot. PAP

MZ o procedurach w związku z zagrożeniem wirusem ebola 

Premier Ewa Kopacz zapewniła, że Ministerstwo Zdrowia opracowuje standardy w związku z zagrożeniem wirusem ebola w porozumieniu z innymi instytucjami.

– Jestem pewna, że dzisiaj mając doświadczenia z okresu, kiedy byłam ministrem zdrowia, gdy mówiliśmy o pandemii (grypy) AH1N1 i powtarzaliśmy każdego dnia, że jesteśmy przygotowani, rzeczywiście te standardy się sprawdziły. Te standardy były opracowywane przez Ministerstwo Zdrowia w porozumieniu z Państwowym Zakładem Higieny, z głównym inspektorem sanitarnym. I wiem, że taką samą drogę przyjął w tej chwili minister zdrowia Bartosz Arłukowicz – podkreśliła premier w rozmowie z dziennikarzami w Ostrowie Wlkp.

Kopacz wyraziła też nadzieję, że Arłukowicz skorzysta z nazwiska prof. Lidii Brydak, która bardzo mocno pracowała w tej grupie, gdy ona była ministrem zdrowia.

– Na pewno te standardy będą i dzisiaj na chwilę obecną. Minister Arłukowicz powinien raportować. Obiecał, że to będzie robił każdego miesiąca o stanie zaawansowania tych prac – dodała.

PAP/ RIRM

drukuj