fot. twitter.com

MSZ: J. Czaputowicz złoży wizytę w Austrii

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz złoży dziś swoją pierwszą od czasu objęcia urzędu wizytę w Austrii – poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Główne tematy rozmów, to m.in.: polityka migracyjna, negocjacje Wieloletnich Ram Finansowych, Brexit oraz relacje z Rosją.

W trakcie wizyty w Wiedniu odbędą się pierwsze od 2011 r. dwustronne konsultacje na szczeblu szefów dyplomacji.

Jak poinformowało MSZ, ministrowie: Jacek Czaputowicz i Karin Kneissl będą rozmawiać m.in. o najważniejszych zagadnieniach z agendy unijnej, takich jak polityka migracyjna, negocjacje Wieloletnich Ram Finansowych, przyszłość po wystąpieniu Wielkiej Brytanii ze struktur unijnych. Omówione zostaną też kwestie rozszerzenia UE i relacje z państwami Bałkanów Zachodnich.

Tematyka rozmów obejmie ponadto relacje z Rosją oraz sytuację we wschodniej Ukrainie, przyszłość Partnerstwa Wschodniego oraz współpracę UE z Chinami. Ministrowie rozmawiać będą także o najistotniejszych kwestiach w stosunkach dwustronnych, w szczególności o ochronie polskich miejsc pamięci na terenie Austrii.

W ramach wizyty, minister Czaputowicz odwiedzi kompleks byłych obozów koncentracyjnych Mauthausen-Gusen – poinformował resort dyplomacji.

PAP/RIRM

drukuj