fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] A. Soboń o nowym osiedlu w ramach Mieszkania plus: Nie jest największym, jakie zbudujemy

„Nowe Jeziorki” są dużym, ale nie największym osiedlem, jakie zbudujemy – mówił na antenie TV Trwam we wtorkowym „Polskim punkcie widzenia” o nowobudowanym osiedlu w ramach programu Mieszkanie plus Artur Soboń, wiceminister Inwestycji i Rozwoju.

We wtorek podpisano umowę na jedno z największych osiedli w ramach programu Mieszkanie plus. Będzie to 2700 mieszkań w Warszawie na Ursynowie pod nazwą „Nowe Jeziorki”. [czytaj więcej]

Artur Soboń podkreślał, że „Nowe Jeziorki”, jak i inne osiedla, rozsądnie rozplanują eksperci.

– Będzie dobrze skomunikowane, w bezpośredniej bliskości ze stacją kolejową. Pod tym względem to atrakcyjna lokalizacja (…) Proponujemy planowanie dużych osiedli w taki sposób, by były one funkcjonalne, spójne, aby uwzględniały to, że mieszkańcy oprócz swoich mieszkań potrzebują przestrzeni wspólnej, dostępu do komunikacji, szkoły, przedszkola, parku, boiska etc. To wszystko jest zaprojektowane nie tylko, żeby jakoś było, ale z dokładnym pomysłem architektonicznym – zaznaczył polityk PiS.

Polityk dodał, że misją rządu jest odnowienie dobrego budownictwa.

– Chcemy pokazać, że w Polsce można budować inaczej. Można budować nie po to, żeby jak najwięcej zarobić i by nic dobrego nie powstało. A niestety dzisiaj tak jest. Mamy wciąż niezaspokojony głód mieszkaniowy. Tak naprawdę mieszkania w niemal każdej lokalizacji sprzedają się na pniu. Dlatego chcemy to wszystko wyprowadzić na dobrą drogę –  oświadczył minister.

TV Trwam News/RIRM

drukuj