MSZ dementuje: dymisja Greya bez związku z rzekomą współpracą z wywiadem

Dementujemy doniesienia niektórych mediów, że odwołanie Roberta Greya z funkcji wiceministra ma związek z rzekomym zatajeniem przez niego współpracy z amerykańskimi służbami – podkreśla MSZ. Dymisja ma związek ze zmianą koncepcji kierownictwa w resorcie – dodaje.

Robert Grey został odwołany z funkcji wiceministra spraw zagranicznych. Grey w MSZ był odpowiedzialny za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką.

Odwołanie wiceministra Roberta Greya wynika ze zmiany koncepcji kierownictwa MSZ. Stanowczo dementujemy bezpodstawne doniesienia niektórych mediów, że dymisja ta ma związek z rzekomym zatajeniem przez niego współpracy z amerykańskimi służbami” – podkreśliło MSZ w komunikacie.

Jak dodaje, ministerstwo planuje w inny sposób wykorzystać wiedzę i doświadczenie Roberta Greya.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl