fot. twitter.com/MSZ_RP

Szefowie MSZ Polski i Litwy będą rozmawiać w Warszawie m.in. o polityce wschodniej

Polityka wschodnia, bieżące kwestie europejskie oraz współpraca dwustronna – to niektóre z tematów rozmów, które poruszą podczas czwartkowej rozmowy w Warszawie minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz z szefem MSZ Litwy Linasem Linkeviciusem – poinformowała rzecznik MSZ Ewa Suwara.

Linkevicius weźmie również w czwartek udział i zabierze głos podczas narady ambasadorów, która od poniedziałku trwa Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

„Podczas spotkania z ministrem Czaputowiczem poruszony zostanie szereg tematów – będą to zarówno kwestie europejskie, jak i szeroko rozumiana polityka wschodnia, a także polityka bezpieczeństwa, w tym nawiązanie do procesu warszawskiego, jak i kwestie dwustronne” – powiedziała PAP Ewa Suwara.

Rzecznik MSZ poinformowała, że wśród kwestii dwustronnych omówiona zostanie współpraca gospodarcza między Polską i Litwą, sprawy kulturalne oraz infrastrukturalne.

„Będzie to jednodniowa wizyta, która po raz kolejny pokazuje, że współpraca z Litwą jest na bardzo wysokim poziomie, jest intensywna, co przekłada się na ilość wizyt dwustronnych” – powiedziała.

Ewa Suwara podkreśliła przy tym, że od 2018 r. odbyły się rozmowy polsko-litewskie nie tylko na szczeblu szefów resortów dyplomacji, ale także prezydenckim oraz między szefami rządów obu państw.

PAP/RIRM

drukuj