fot. twitter.com

MSZ: ambasador RP został zaproszony do MSZ Rosji w związku w grafiką wyświetloną w TVP Info

Potwierdzamy, że ambasador RP w Moskwie Włodzimierz Marciniak został zaproszony do rosyjskiego MSZ w związku z grafiką, która została wyświetlona w czasie emisji programu „Minęła 20” na antenie TVP Info – poinformowały służby prasowe Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Jak podaje Biuro, w czasie spotkania „ambasador RP wysłuchał przedstawionego mu stanowiska, które zostanie przekazane drogą oficjalną do MSZ RP w Warszawie”.

„Czekamy obecnie na oficjalne wystąpienie Ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie, które wskaże nam szczegółowe zarzuty podnoszone przez partnerów rosyjskich. Następnie przekażemy je do redakcji TVP Info” – poinformowało MSZ.

W trakcie czwartkowego programu „Minęła 20” w TVP Info w studiu została wyświetlona grafika z napisem: „Achtung RuSSia! Achtung RuSSia” z literami stylizowanymi na czcionkę używaną w nazwie SS – paramilitarnej formacji podległej partii nazistowskiej NSDAP, i wizerunkiem twarzy prezydenta Rosji Władimira Putina na tle skrzyżowanych piszczeli. Goście audycji siedzieli na tle tej grafiki.

PAP/RIRM

drukuj