By Photo: Philip Gabrielsen, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1246331

MSWiA przypomina, że można skontrolować autokar wiozący dzieci na kolonie

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomniało na Twitterze, że można skontrolować autokar wiozący dzieci na kolonie. W akcji „Bezpieczny autokar” sprawdzany jest m.in. stan techniczny pojazdów i uprawnienia kierowców wożących młodzież na ferie.

MSWiA przypomniało, że podstawowe dane pojazdu można sprawdzić, podając numer rejestracyjny autokaru na stronie internetowej (bezpiecznyautobus.gov.pl). W bazie danych można skontrolować dane o badaniu technicznym pojazdu, jego dane techniczne oraz informacje o zawarciu polisy ubezpieczenia OC.

https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL/status/1485902556870156297

W szczegółowym raporcie można znaleźć precyzyjne informacje o rodzaju autokaru i jego przeznaczeniu, roku produkcji, dacie badania technicznego i stanie licznika w tym dniu, danych o dopuszczalnej liczbie miejsc siedzących i stojących, masie pojazdu i dopuszczalnej ładowności.

Można też poprosić wcześniej na miejsce wyjazdu inspektorów transportu drogowego, którzy sprawdzą podstawiony dla dzieci autokar. Zostanie on dokładnie skontrolowany pod kątem stanu technicznego, sprawdzona zostanie też kondycja kierowców – ich trzeźwość i czy są wypoczęci i przestrzegają norm czasu pracy.

ITD i policja podczas ferii bezie kontrolować też autobusy podczas przewozu dzieci na głównych szlakach komunikacyjnych oraz w miejscowościach wypoczynkowych – zapowiadali organizatorzy akcji.

Dwutygodniowe ferie zimowe dla dzieci rozpoczęły się 17 stycznia (do 30 stycznia) dla województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego, 24 stycznia (do 6 lutego) dla woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Od 31 stycznia do 13 lutego potrwają zimowe wakacje dla szkół w woj. dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim, a najpóźniej – 14 lutego (do 27 lutego) odpoczywać będzie młodzież z woj. lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl