PAP/Artur Reszko

MSWiA: działania służb w związku z koronawirusem. M.in. na granicach odprawiono prawie 37 tys. osób

Służby podległe MSWiA są zaangażowane w działania, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa; m.in. funkcjonariusze Straży Granicznej w poniedziałek odprawili łącznie 36,9 tys. osób wjeżdżających do Polski z Niemiec, Litwy, Czech i Słowacji – poinformował wydział prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jak przekazano w komunikacie, minionej doby w działania w ramach tymczasowego przywrócenia kontroli na granicach zaangażowanych było 300 funkcjonariuszy Straży Granicznej.

„W poniedziałek funkcjonariusze Straży Granicznej w ramach tymczasowego przywrócenia kontroli odprawili łącznie 36,9 tys. osób wjeżdżających do Polski z Niemiec, Litwy, Czech i Słowacji” – podkreślono oraz dodano, że przez granicę zewnętrzną do Polski wjechało 7,9 tys. osób.

Wydział prasowy MSWiA podkreślił również, że strażacy podczas ostatniej doby pełnili służbę w 38 punktach kontroli sanitarnej.

„W działania zaangażowanych było 258 strażaków PSP, którzy wspierając inne służby zmierzyli temperaturę u 28 664 osób. Temperaturę badają również żołnierze WOT i służby medyczne” – podano.

„Państwowa Straż Pożarna aktywnie włącza się w działania związane z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Strażacy rozłożyli obok szpitali 109 namiotów. Obsługuje je 409 strażaków. Namioty są wykorzystywane, jako mobilne izby przyjęć. Skorzystało z nich 380 pacjentów” – poinformował Maciej Wąsik, wiceminister MSWiA.

Przypomniano także, że policjanci wspierają służby sanitarne i przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną są obecne w domach oraz czy nie potrzebują pomocy. Dodano, że policjanci w związku z tymczasowym przywróceniem kontroli granicznej wspierają Straż Graniczną.

„Minionej doby zadania te wykonywało 220 funkcjonariuszy” – wskazano.

PAP

drukuj