MSWiA: Policja dołoży wszelkich starań, by schwytać wandali, którzy zniszczyli figury świętych w Zarzeczu

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapewnia, że policja dołoży wszelkich starań, by schwytać wandali, którzy zniszczyli figury świętych w Zarzeczu na podkarpaciu.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Nieznani sprawcy zdewastowali w sumie 22 figury z Alei Świętych przy kościele parafialnym. Straty oszacowano na około 50 tys. zł. Więcej można przeczytać [tutaj].

O pilną interwencję MSWiA w sprawie dewastacji obiektu zaapelowała na Twitterze poseł PiS Anna Siarkowska. Jej zdaniem to nie tylko cios w lokalną wspólnotę, ale również w całą społeczność katolicką w Polsce.

– Mam nadzieję, że polska policja doprowadzi do złapania i ukarania sprawców, że te działania będą analogicznie sprawne, jak miało to miejsce przy sprawie zdewastowania żydowskiej synagogi. Mam nadzieję, że w tym przypadku będzie podobnie i sprawcy zostaną ukarani oraz pociągnięci do odpowiedzialności finansowej. Mam nadzieję, że te figury zostaną odrestaurowane. Ta sytuacja budzi oburzenie całej społeczności katolickiej w Polsce – podkreśliła Anna Siarkowska.

Aleję Świętych przy kościele parafialnym Matki Bożej Śnieżnej w Zarzeczu sfinansowali parafianie oraz proboszcz. Kolorowe figury wykonano z żywicy epoksydowej i ustawiono na kolumnach. Zostały poświęcone 11 listopada w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

RIRM

drukuj