fot. PAP/EPA

MSW Ukrainy: rosyjskie wojska wjechały do obwodu ługańskiego, podając się za OBWE

Kolumny rosyjskich czołgów wjechały do części obwodu ługańskiego kontrolowanego przez rząd w Kijowie, ustawiając przed sobą białe samochody Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie – poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy.

Na granicy toczą się obecnie walki – dodało ukraińskie MSW.

Siły Zbrojne Ukrainy informowały o odparciu rosyjskiego ataku na miasto Szczastia oraz zniszczeniu wrogich czołgów, wozów i samolotów.

Ukraińskie władze poinformowały wcześniej o przekroczeniu przez kolumny rosyjskich wojsk wschodnich, południowych i północnych granic kraju.

W nocy ze środy na czwartek Władimir Putin, prezydent Rosji, ogłosił w telewizyjnym wystąpieniu rozpoczęcie „operacji specjalnej w Donbasie”. Według informacji władz i relacji w mediach społecznościowych rosyjskie siły zaczęły ostrzał ukraińskich miast także z innych kierunków. Wybuchy słychać było m.in. w stolicy Ukrainy, Kijowie, oraz w położonym w pobliżu granicy z Rosją Charkowie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl