fot. pixabay.com

MRPiT uruchomiło infolinię dla przedsiębiorców, którzy chcą wznowić działalność mimo restrykcji

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii uruchomiło specjalną infolinię dla przedsiębiorców, którzy – mimo restrykcji – chcą otwierać swoją działalność. Wcześniej z ust wicepremiera Jarosława Gowina padła zapowiedź, że ci, którzy będą łamać ograniczenia, nie będą mogli liczyć na pomoc z państwa.

Emocje wśród przedsiębiorców sięgają zenitu. Chodzi tu szczególnie o branże: turystyczną, gastronomiczną i hotelarską, które – mimo obowiązujących obostrzeń – chcą wznowić działalność. Te zapowiedzi niepokoją m.in. resort Rozwoju, Pracy i Technologii, który za pomocą specjalnej infolinii chce uczulić poszczególnych przedsiębiorców przed krokami, jakie zamierzają podjąć.

Uruchomiliśmy weekendową infolinię, żeby przekonywać do tego, że wyrywkowe działania, otwieranie działalności, są niezgodne z funkcjonującym i obowiązującym rozporządzeniem. Wprowadzane przez nas restrykcje są uzasadnione – staramy się chronić zdrowie i życie ludzi. Łamanie prawa nie przyczyni się do szybszego zwalczenia pandemii COVID-19. Zobowiązujemy się do wypracowywania innych możliwości wsparcia, m.in. w oparciu o przeprowadzane diagnozy indywidualnej sytuacji przedsiębiorcy” – tłumaczy Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.

Resort chce także informacji zwrotnej na temat dotychczasowych działań pomocowych zaproponowanych przedsiębiorcom. Według zapowiedzi wicepremiera Jarosława Gowina, zwolnienie z ZUS-u w ramach tarczy branżowej zostanie przedłużone na grudzień i styczeń. Od wczoraj działa też Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju. To oferta skierowana do mikro, małych i średnich firm. Do tej pory najwięcej wątpliwości wśród przedsiębiorców budziło posługiwanie się kryterium PKD, przez co wielu firmom nie udało się uzyskać pomocy.

TV Trwam News

drukuj