fot. flickr.com

MRiRW zapowiada wsparcie dla hodowców trzody chlewnej

Ministerstwo rolnictwa wesprze hodowców trzody chlewnej w tzw. cyklu otwartym. O pomoc rolnicy będę mogli wnioskować do 20 grudnia.

Wsparcie otrzymają producenci, którzy utrzymali hodowlę od marca tego roku do 15 lipca,  jeżeli średnia dzienna liczba świń wynosiła co najmniej 21 sztuk. Projekt jest skierowany do hodowców, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku spowodowanymi COVID–19.

Wsparcie otrzymają rolnicy, którzy dotychczas nie dostali pomocy w ramach programów covidowych. Minister rolnictwa Grzegorz Puda wskazał, że hodowcy trzody chlewnej w cyklu otwartym byli dotychczas pomijani.

– Działania, które były prowadzone były w pewnym stopniu niesprawiedliwe wobec wszystkich, ponieważ uznano, że produkcja trzody chlewnej w cyklu zamkniętym jest dużym ryzykiem. W związku z tym wsparto tyko tych producentów, którzy dotychczas produkowali w cyklu zamkniętym. Naszym zdaniem jest to pewna niesprawiedliwość, w związku z tym, po ustaleniach uznaliśmy, że należy wesprzeć również obszar producentów, którzy zajmują się produkcją trzody chlewnej w cyklu otwartym. Mieliśmy wiele sygnałów ze strony rolników, którzy tym na co dzień się zajmują, że powinniśmy wspierać wszystkich rolników, a nie tylko tych, którzy zajmują się pewnym obszarem produkcji trzody chlewnej – mówił minister rolnictwa.

Hodowcy trzody chlewnej w cyklu otwartym będę mogli składać wnioski o wsparcie do biur powiatowych ARiMR. Pomoc ma być wypłacana w I kwartale przyszłego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl