fot. PAP/Waldemar Deska

Morderca wciąż poszukiwany

Śląska policja wciąż poszukuje Jacka Jaworka, który zamordował trzy osoby. Za mężczyzną wystawiono czerwoną notę Interpolu. 

10 lipca, w Borowcach pod Częstochową, Jacek Jaworek zamordował swojego brata, jego żonę i syna. Mężczyzna mieszkał z rodziną po tym jak opuścił zakład karny, w którym odbywał karę za niepłacenie alimentów. Kiedy policja przyjechała na miejsce znalazła ciała, a napastnika już nie było. Od tego momentu trwa poszukiwanie Jacka Jaworka.

– Policjanci prewencji w ogromnej sile, bo prawie codziennie ok. 200 policjantów w rejonie miejscowości Borowce, poszukiwali mężczyzny przy pomocy różnych środków technicznych. Również wspomagaliśmy się innymi służbami, czyli Straż Graniczna również wojsko poszukiwało w tych rejonach – wskazała podinsp. Aleksandra Nowara, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

52-latek jest poszukiwany listem gończym, Europejskim Nakazem Aresztowania i wystawiono za nim czerwoną notę Interpolu. Dodatkowo komendant wojewódzki policji w Katowicach wyznaczył nagrodę w wysokości 20 tys. zł. za informacje, które pomogą zatrzymać mordercę.

– Przede wszystkim apelujemy do państwa, żeby nie podejmować samemu kroków jeżeli spotkamy tego człowieka, bądź wiemy gdzie on jest, ale przede wszystkim powiadomić organy ścigania, powiadomić najbliższą jednostkę policji, zadzwonić pod numer alarmowy 112 – poinformowała podinsp. Aleksandra Nowara.

Policja przypomina, że Jacek Jaworek w dniu zbrodni ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe spodnie dżinsowe oraz szarą bluzę dresową.

 

TV Trwam News

drukuj