MON nt. posiedzenia ministrów obrony w Luksemburgu 

Podczas posiedzenia ministrów obrony w Luksemburgu szczególnie istotny był wspólny komunikat ws. Zagrożeń hybrydowych. Panowała pełna zgodność co do tego, że zagrożenia te, jak pokazały doświadczenia agresji rosyjskiej na Ukrainę są wstępem do otwartych działań zbrojnych i z tego względu muszą być traktowane jako początek wojny.

W swoim wystąpieniu minister Antoni Macierewicz podkreślił konieczność przyjęcia wspólnego stanowiska UE i NATO ws. Zagrożeń hybrydowych, co będzie możliwe ze względu na szczyt UE w czerwcu br. I szczyt NATO w lipcu br. W Warszawie. Minister Antoni Macierewicz wskazał na komplementarność działań UE i NATO w tej mierze.

W kuluarach dzisiejszego Szczytu doszło z inicjatywy Minister Obrony Niemiec Ursuli von der Leyen do rozmowy z ministrem Antonim Macierewiczem, podczas którego wrócono do spotkania w Bratysławie. Omówiono kwestie wzmocnienia obecności NATO na flance wschodniej, zaangażowania NATO na flance południowej, a także współpracę polskiego i niemieckiego przemysłu obronnego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl