fot. twitter.com/Polska_Zbrojna

31. edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

W Kielcach rusza dziś 31. edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. To jedna z największych wystaw branży obronnej w Europie.

Oficjalne otwarcie wydarzenia nastąpi w południe. Na targi przybędą dziś prezydent Andrzej Duda i szef MON, Mariusz Błaszczak, który zatwierdzi umowy na nowe uzbrojenie dla armii. Podczas wizyty w Kielcach Zwierzchnik Sił Zbrojnych i minister obrony m.in. spotkają się z przedstawicielami polskiego i zagranicznego sektora obronnego.

Na targach będzie można zobaczyć sprzęt będący na wyposażeniu polskiej armii. Wystawę narodową przygotowała Korea Południowa, która pokaże m.in. czołg K2 i armatohaubicę K9. Szereg produktów zaprezentują też m.in. spółki skupione w PGZ.

Poseł Piotr Kaleta mówi, że wydarzenie ma dużą rangę i będzie szeroko obserwowane.

– W tej chwili mamy zupełnie nowe okoliczności z uwagi na to, co się dzieje na Ukrainie i dlatego wszystkie deklaracje i wszystkie kontrakty, które zostaną podpisane, potwierdzone, są oczywiście niezwykle ważne. Tego typu imprezy oglądają również nasi wrogowie i oni też będą dostrzegali, co armia polska kupuje, z kim współpracuje i z kim współpracować zamierza. W związku z tym są to dla nas rzeczy niezwykle istotne, ale także od strony biznesowej również bardzo ważna jest kwestia promocji polskiego uzbrojenia, nawiązywania współpracy, gdyż – jak się okazuje – za tym, żeby poszły zamówienia dla polskiej armii, również musimy rozbudowywać nasz potencjał gospodarczy, przemysłowy w tej dziedzinie, aby również eksportować i aby Polska najzwyczajniej w świecie na tym zarabiała – zaznacza Piotr Kaleta.   

W 31. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach weźmie udział ponad 700 wystawców z branży zbrojeniowej z ok. 40 krajów. Targi potrwają do piątku.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl