fot. PAP/EPA

Mołdawia: Wybory prezydenckie zakończone w kraju, możliwe przedłużenie za granicą

O godzinie 21 czasu mołdawskiego (godz. 20 w Polsce) zakończyły prace komisje wyborcze na terenie kraju. Centralna Komisja Wyborcza pozwoliła komisjom znajdującym się za granicą na przedłużenie pracy w związku z dużą aktywnością wyborców i kolejkami.

„CKW pozwoliła komisjom wyborczym za granicą kontynuować pracę także po godz. 21, by wszyscy obywatele mogli zagłosować” – powiedział przewodniczący CKW Dori Czimil.

Frekwencja wyborcza wyniosła 42,7 proc. – podała CKW.

W niedzielnych wyborach w Mołdawii o objęcie funkcji głowy państwa walczy ośmioro kandydatów, wśród których jest startujący jako kandydat niezależny, obecny prezydent Igor Dodon i jego główna konkurentka Maia Sandu, reprezentująca prawicę i popierająca wejście kraju do Unii Europejskiej.

Pozostali kandydaci to Renato Usatyj, kandydat Naszej Partii i burmistrz Bielc, Violeta Ivanov z partii Sor. W wyborach walczą także wieloletni mer Kiszyniowa Dorin Chirtoaca, lider Platformy „DA” Andrei Nastase, Tudor Deliu z Partii Liberalno-Demokratycznej (PLDM) i kandydat Partii Jedności Narodowej Octavian Ticu.

Na terenie kraju utworzono 2143 lokali wyborczych. Poza granicami Mołdawii – 139.

W czasie niedzielnego głosowania przedstawiciele mołdawskiej opozycji mówili o naruszeniach, m.in. o zorganizowanym przywożeniu do komisji wyborczych mieszkańców separatystycznego Naddniestrza, posiadających obywatelstwo mołdawskie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl