fot. sxc.hu

Modlitwa o moralną odnowę Krakowa

Od dzisiaj przez cały miesiąc w kościele św. Wojciecha w Krakowie młodzi ludzie będą modlić się przed Najświętszym Sakramentem o czystość i moralną odnowę Krakowa.

Inicjatywa nawiązująca do działań ks. Piotra Skargi, odbędzie się pod hasłem „Szpital Domowy”. Rozpocznie się ona Mszą św. o godzinie 20.00. Każdego następnego dnia trwać będzie modlitwa prowadzona przez różne wspólnoty – informują organizatorzy.

– Inicjatywa jest całkowicie oddolna. Młodzi ludzie, głównie studenci, widzieli moralny problem miasta Krakowa. Akcja rozpoczyna się w 100 rocznicę śmierci bł. Karoliny Kózkówny. Przez cały miesiąc będą odbywały się spotkania modlitewne, uwielbienia, wspólne Eucharystie. Przed Najświętszym Sakramentem będzie można – każdego dnia – spędzić czas z Bogiem po to, żeby wstawiać się o duchowe przebudzenie dla miasta – powiedział Karol Sobczyk.

Akcja jest odpowiedzią na list ks. kard. Stanisława Dziwisza, odczytywany w niedzielę w kościołach. Metropolita krakowski pisał m.in., że Kraków, stolica Miłosierdzia Bożego i miasto tylu świętych coraz bardziej staje się symbolem wyuzdania.

Wezwał też do modlitwy w intencji moralnej odnowy.

Treść listu ks. kard. Stanisława Dziwisza. [Zobacz]

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj