„Mocni wiarą” – Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

Do Królowej Polski po raz XXI przybyła Rodzina Radia Maryja. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca, ordynariusza diecezji świdnickiej. Transmisja w Radiu Maryja i TV Trwam.

Na błoniach jasnogórskich od godzin popołudniowych gromadzili się wierni z różnych zakątków Polski i spoza granic naszej Ojczyzny.

 


Pobierz Pobierz

 

Pielgrzymi przygotowywali sie do Mszy św. poprzez wspólną modlitwę. Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca rozpoczęła się o godz. 18:00. Wcześniej odbył się koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto z Łącka.

Każdy z pielgrzymów przybył do Pani Jasnogórskiej z własnymi intencjami. Jednak w tym roku w sposób szczególny będziemy dziękować za dar kanonizacji Ojca św. Jana Pawła II oraz za – wywalczone przez miliony Polaków – miejsce na multipleksie cyfrowym dla TV Trwam.

Jeszcze dziś pielgrzymi będą wspólnie odmawiali modlitwę apelową. Będzie jej przewodniczył o. Janusz Sok CSsR, prowincjał Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

Jutrzejsza  Eucharystia rozpocznie się o godz. 11.00. Koncelebrze z udziałem księży biskupów przewodniczył będzie ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, delegat KEP ds. TV Trwam. Homilię wygłosi ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP. Modlitewne spotkanie zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Pielgrzymce tradycyjnie towarzyszyć będą patriotyczne koncerty. Oprócz Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto z Łącka wystąpią Orkiestra Dęta Kopalni Węgla Kamiennego Sośnica, Servi Domini Cantores, Maciej Wróblewski oraz Orkiestra Koncertowa Victoria Parafii Matki Boskiej Zwycięskiej z Warszawy Rembertowa.

PROGRAM  XXI PIELGRZYMKI RODZINY RADIA MARYJA NA JASNĄ GÓRĘ

W Roku Wiary Rodzina Radia Maryja po raz XXI pielgrzymuje do tronu Królowej Polski by dać świadectwo i dziękować – powiedział prof. Janusz Kawecki, przewodniczący Zespołu Wspierania Radia Maryja. Słuchacze Radia Maryja odpowiedzieli na zaproszenie Ojca św. –  pielgrzymowali do Ziemi Świętej. Zgromadzeni w Częstochowie w tym roku tak, jak w ubiegłych latach wyślą telegram do Ojca św. Franciszka.

– To jest wyjątkowa pielgrzymka, z cyklu tych ważnych pielgrzymek, które Rodzina Radia Maryja podjęła już u początku Roku Wiary. Pamiętamy nasze pielgrzymowanie do Ojca św., wówczas Benedykta XVI, aby umacniać wiarę. Potem pielgrzymowanie, Podwórkowych Kółek Różańcowych i młodych do Pani Jasnogórskiej. Teraz zwieńczeniem całego naszego pielgrzymowania w Roku Wiary jest wspólne pielgrzymowanie do Pani Jasnogórskiej – powiedział prof. Janusz Kawecki.

Podczas pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę będą zbierane podpisy przeciwko przeznaczaniu przez Unię Europejską pieniędzy podatników na zabijanie dzieci nienarodzonych.

Ruchy pro-life z całej Europy utworzyły europejską inicjatywę obywatelską „Jeden z nas”.  Jest to pierwsza w historii akcja mająca na celu zmuszenie UE do zaprzestania finansowania z pieniędzy publicznych tzw. aborcji, oraz eksperymentów na embrionalnych komórkach macierzystych. Ruchy pro-life domagają się ujednolicenia regulacji prawnej UE i zakazania finansowania tych działań.

Można się podpisywać na dwa sposoby. Jeden tradycyjny papierowy, formularze są dostępne w internecie na stronie www.jedneznas.pl lub www.jednznas.eu. Te formularze można wydrukować, podpisy zbierać i przesyłać do Poznania na adres Polskiej Federacji Ruchu Obrony Życia. W wydaniu weekendowym Naszego Dziennika, w specjalnej wkładce poświęconej pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę będzie formularz wydrukowany wraz z instrukcją, jak go wypełnić i gdzie wysłać. My będziemy obecni na Jasnej Górze, będziemy rozmawiać z pielgrzymami, zachęcać do podpisania się pod takim projektem – powiedział Jakub Bałtroszewicz, członek komitetu obywatelskiego i wykonawczego Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Jeden z nas” i koordynator Polskiego Komitetu Narodowego.

Podpisy można składać także drogą elektroniczną. Wystarczy wypełnić specjalny formularz dostępny na stronach jedenznas.pl lub jedenznas.eu, który trafia od razu do bazy danych. Inicjatywę tę na początku lutego poparł Ojciec św. Benedykt XVI, a później także Episkopat Polski. Akcję wspiera Radio Maryja, TV Trwam i Nasz Dziennik. Ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja mówi, że wszyscy katolicy powinni brać czynny udział w staraniach o bezwzględną ochronę życia ludzkiego.

–  Katolicy UE jednoczą się we wpływaniu na decydentów UE, by nie finansowali aborcji w Afryce, Azji z naszych podatków. Żeby nie finansowali zabijania drugiego człowieka – zaznacza  o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

 

RIRM

drukuj