MKiDN: Jachimczyk, Kiszka-Hoflik, Śmigulski w kolejnym etapie konkursu na dyrektora PISF

Andrzej Jachimczyk, Izabela Kiszka-Hoflik (p.o. dyrektora PISF), Radosław Śmigulski – to kandydaci, którzy przeszli do kolejnego etapu konkursu na dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – ogłoszono w środę w Biuletynie Informacji Publicznej MKiDN.

„Komisja Konkursowa do przeprowadzenia konkursu na dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na posiedzeniu w dniu 28 listopada 2017 r., po odbyciu rozmów kwalifikacyjnych z 7 kandydatami na dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, postanowiła zaprosić do kolejnych rozmów indywidualnych na posiedzeniu Komisji w dniu 30 listopada 2017 r. 3 osoby, tj. Andrzej Jachimczyk, Izabela Kiszka-Hoflik, Radosław Śmigulski” – napisano w komunikacie Komisji Konkursowej.

Konkurs na nowego dyrektora PISF został ogłoszony pod koniec października.

9 października, pomimo negatywnej opinii Rady PISF, z funkcji dyrektora PISF przed upływem kadencji została odwołana Magdalena Sroka. MKiDN argumentowało jej zwolnienie „naruszeniem przez nią podstawowych obowiązków na zajmowanym stanowisku oraz naruszeniem przepisów prawa w związku z listem dyrektor PISF do Christophera J. Dodda, prezesa Stowarzyszenia Amerykańskich Producentów Filmowych”. Według ministra kultury, Sroka naraziła na szwank wizerunek Polski i polskich instytucji kultury na arenie międzynarodowej.

PAP/RIRM

drukuj