fot. pixabay.com

MKiDN: 25 mln zł dla 164 instytucji kultury w projekcie „Kultura bez barier”

Kolejne 44 instytucje kultury otrzymają środki na realizację przedsięwzięć poprawiających dostępność oferty dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami. Łącznie w projekcie „Kultura bez barier” do 164 instytucji kultury trafi ponad 25 mln zł – podało MKiDN.

Na stronie MKiDN przypomniano, że projekt jest realizowany wspólnie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundację Kultury bez Barier.

https://twitter.com/kultura_gov_pl/status/1582370932680687616

„Pierwotnie w konkursie grantowym wyłoniono 122 instytucje, które miały zrealizować przedsięwzięcia grantowe za ponad 17 mln zł. Ostatecznie, po zwiększeniu budżetu do ponad 25 mln zł, granty zostały przyznane 164 instytucjom kultury (dwie instytucje zrezygnowały)” – napisano.

Zaktualizowana lista ocenionych wniosków znajduje się na stronie internetowej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Projekt „Kultura bez barier” finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl