Ministrowie sprawdzą działanie Korpusu Północno-Wschodniego

Ministrowie obrony trzech państw założycielskich Wielonarodowego Korpusu PółnocnoWschodniego (Polski, Danii i Niemiec) sprawdzą dziś, jak przebiega transformacja jednostki.

W przyszłym roku zgodnie z Porozumieniem Trójstronnym, podpisanym podczas walijskiego Szczytu NATO, Korpus Północno-Wschodni zmieni swoją strukturę i stanie się dowództwem wysokiej gotowości bojowej.

Poseł Michał Jach z sejmowej komisji obrony obawia się jednak o efekty dzisiejszego spotkania.

– Obawiam się, że będzie to kolejne spotkanie, po którym wyda się komunikat, jak to rząd dba o polskie bezpieczeństwo, z którego niewiele będzie wynikało. Oczekiwałbym, żeby minister obrony narodowej mniej występował w telewizji, a więcej działał, ponieważ bezpieczeństwo narodowe Polski potrzebuje pilnych i konkretnych działań – powiedział poseł Michał Jach.

Uczestnicy spotkania w siedzibie dowództwa jednostki w Szczecinie, będą też rozmawiać dziś o oczekiwaniach wobec planowanego na połowę 2016 r. szczytu NATO w Warszawie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl