fot. PAP/Jerzy Ochoński

Ministerstwo Środowiska ogłosiło konkurs na dyrektora Biebrzańskiego PN

Ministerstwo środowiska ogłosiło konkurs na dyrektora Biebrzańskiego PN. Zainteresowani mogą się zgłaszać do 8 czerwca – podano w konkursowym ogłoszeniu. Dyrektor parku Andrzej Grygoruk 13 maja został odwołany ze stanowiska.

Obecnie pełniącym obowiązki dyrektora największego parku narodowego w Polsce – Biebrzańskiego, jest zastępca dyrektora tego parku, Mariusz Siłakowski. 13 maja minister środowiska odwołał dyrektora tego parku Andrzeja Grygoruka.

Andrzej Grygoruk był związany z Biebrzańskim PN przez wiele lat, wcześniej m.in. dwukrotnie jako wicedyrektor. Dyrektorem był przez ostatnie trzy i pół roku.

26 kwietnia w Biebrzańskim PN zakończyła się akcja gaśnicza trwającego tydzień pożaru na terenie parku, w którym spłonęło ok. 5,3 tys. ha podmokłych łąk i terenów leśnych.

Rzecznik ministerstwa środowiska Michał Gzowski poinformował w czwartek, że jeśli wpłyną kandydatury, konkurs będzie przebiegał w trzech etapach. Rozstrzygnięcie jest planowane na połowę lipca.

Minister środowiska szuka też w konkursie dyrektora innego parku narodowego w Podlaskiem – Narwiańskiego. Do konkursu można się zgłaszać do 5 czerwca.

Dyrektor Narwiańskiego PN Ryszard Modzelewski wciąż pełni swoją funkcję, ale wystąpił do ministra środowiska z prośbą o odwołanie go z tego stanowiska, ponieważ chce przejść na emeryturę, gdyż osiągnął wiek emerytalny. Dyrektorem Narwiańskiego PN był przez 15 lat.

PAP

drukuj