fot. pixabay.com

Ministerstwo obrony Białorusi informuje o rozpoczęciu kolejnego „planowego ćwiczenia gotowości bojowej”

Ministerstwo obrony Białorusi powiadomiło o rozpoczęciu „planowego ćwiczenia gotowości bojowej”. Jego celem jest „utrzymanie gotowości bojowej i mobilizacyjnej”.

Jak podano w komunikacie, ćwiczenia odbywają się „zgodnie z planem” po przeprowadzeniu kolejnej kampanii poborowej.

Jak przekazano, „zajęcia przewidują przeprowadzenie kompleksu ćwiczeń z udziałem wszystkich kategorii wojskowych, oddziałów, jednostek, związków taktycznych, jednostek dowodzenia”.

Celem ćwiczeń jest „utrzymanie gotowości bojowej i mobilizacyjnej na odpowiednim poziomie, zwiększenie interoperacyjności, doskonalenie nawyków dowódców i szkolenie żołnierzy” – przekazano.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl