fot. https://twitter.com/MEIN_GOV_PL

Ministerstwo Edukacji i Nauki wznawia nabór wniosków do programu „Poznaj Polskę”

Ministerstwo Edukacji i Nauki wznawia nabór wniosków do programu „Poznaj Polskę”. Na dofinansowanie wycieczek jest blisko 10 mln złotych.

W ramach programu „Poznaj Polskę” szkoły mogą otrzymać dofinansowanie wyjazdów do: muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury czy instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki. Nabór wniosków do programu ruszył 6 września 2021 roku. Cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że już po tygodniu została rozdysponowana przewidziana na ten cel pula 15 mln złotych.

„Od dziś wznawiamy i przedłużamy nabór wniosków do programu MEiN <<Poznaj Polskę>>. Na dofinansowanie wycieczek w ramach wznowionego naboru przeznaczamy dodatkowo blisko 10 mln zł! Zapraszamy do udziału!” – napisało na Twitterze Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Łącznie na program „Poznaj Polskę” w 2021 roku zostanie wydane około 25 mln złotych.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach Polskiego Ładu. Otrzymane wsparcie może być przeznaczone na pokrycie kosztów przejazdu, biletów wstępu, przewodnika, zakwaterowania, wyżywienia i ubezpieczenia uczestników wyjazdu. Szkoła otrzyma dofinansowanie w wysokości do 80 proc. planowanych kosztów wycieczki, w tym jednodniowej – do 5 tys. zł, dwudniowej – do 10 tys. zł, trzydniowej – do 15 tys. złotych. Przyjmowanie wniosków odbędzie się w trybie ciągłym aż do wyczerpania pieniędzy. Decyduje data złożenia wniosku.

 

TV Trwam News

drukuj