fot. pixabay.com

MEiN: W 96,2 proc. szkół podstawowych uczniowie klas I-III uczą się stacjonarnie

W 13 359 szkołach podstawowych w klasach I-III nauka w czwartek była prowadzona w trybie stacjonarnym – poinformowało MEiN. Podało, że chodzi o 96,2 proc. szkół podstawowych w 15 województwach. W 81 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 440 w trybie mieszanym.

Statystyka obejmuje 15 województw, wyłączając woj. warmińsko-mazurskie, w którym od poniedziałku nauka prowadzona jest tylko zdalnie.

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało PAP także, że w trybie stacjonarnym w czwartek pracowało 14 857 przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, czyli 97,1 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowały 102 przedszkola, a 341 w trybie mieszanym. Dane pochodzą z całego kraju – przedszkola czynne są we wszystkich województwach.

Dane te pokazują stan z czwartku z godz. 13.00 i pochodzą od kuratorów oświaty.

O przejściu szkoły, przedszkola lub placówki wychowania przedszkolnego na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

MEiN zapewnia, że sytuacja w szkołach podstawowych i w przedszkolach jest monitorowana.

18 stycznia, gdy uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych (którzy od 9 listopada uczyli się zdalnie) wrócili do nauki stacjonarnej nauka w trybie stacjonarnym prowadzona była w 14 383 szkołach podstawowych, tj. w 99,6 proc. z nich.

Jesienne zawieszenie zajęć stacjonarnych nie obejmowało przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Przedszkolaki do nauki stacjonarnej wróciły pod koniec maja ub.r.

18 stycznia w trybie stacjonarnym pracowały 15 222 przedszkola i placówki wychowania przedszkolnego, czyli 99,5 proc. z nich.

Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie.

PAP

drukuj