PAP/Radek Pietruszka

Minister zdrowia ogłosił nowe obostrzenia. Wśród nich m.in. kwarantanna po powrocie do Polski przez południową granicę oraz zasłanianie ust i nosa wyłącznie maseczką

Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Przekraczając granicę na południu Polski należy poddać się kwarantannie lub okazać negatywny test na obecność koronawirusa. Nosa i ust nie będzie można już zasłaniać za pomocą przyłbic, szalików i chust. Reszta obostrzeń w całym kraju pozostaje taka sama, z wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego.

– Chcielibyśmy, żeby poziom regulacji, z którym mamy do czynienia, został utrzymany w całym kraju, oprócz województwa warmińsko-mazurskiego. W województwie warmińsko-mazurskim chcemy wprowadzić regulacje dyscyplinujące. Po pierwsze chcemy, żeby nauka w klasach I-III wróciła do trybu zdalnego, żeby galerie, muzea, kina, również inne miejsca użyteczności publicznej niestety zostały z powrotem zamknięte, obostrzenia również dotyczą i hoteli i muzeów, kin, teatrów, czyli tego wszystkiego, co ostatnio było w kraju otwierane, również kortów i basenów. Województwo warmińsko-mazurskie jest jedną szesnastą kroku, który wykonujemy wstecz – mówił minister zdrowia.

TV Trwam News

drukuj