fot. PAP/Leszek Szymański

Minister W. Bańka o Team100: Mamy wyjątkowych i wybitnych sportowców

„W Team100 mamy wyjątkowych i wybitnych sportowców, którzy przez ostatnie dwa lata zdobyli 274 medale” – powiedział minister sportu i turystyki Witold Bańka podczas gali podsumowującej okres od kiedy funkcjonuje rządowy program wspierania polskich sportowców.

Minister stwierdził, że to najważniejszy projekt w polskim sporcie, jaki pojawił się na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

„Jest moją wielką radością oraz dumą i życzę, aby spełnił się wasz najpiękniejszy sen o nominacji olimpijskiej i kolejny sen o medalu olimpijskim. Wasze medale będą najbliższe mojemu sercu, dla mnie osobiście to bardzo ważny program” – dodał.

Team100 powstał w 2017 roku i początkowo obejmował 100 beneficjentów. W pierwszym roku młodzi sportowcy zdobyli 127 medali, a ogromny sukces programu przyczynił się do rozszerzenia liczby uczestników do 250 osób, w tym z niepełnosprawnościami. Łącznie przez dwa lata biało-czerwoni wywalczyli 274 krążki (69 złotych, 83 srebrne, 122 brązowe), w tym w seniorskich mistrzostwach świata i Europy.

Wśród „podopiecznych” Team100 znajdują się sportowcy reprezentujący 28 dyscyplin olimpijskich i 13 paraolimpijskich.

Czwartkowe spotkanie odbyło się w Centrum Olimpijskim – Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl