fot. twitter.com/MinSrodowiska

Minister środowiska powołał członków zarządu głównego PZŁ

Minister środowiska Henryk Kowalczyk powołał w poniedziałek członków zarządu głównego Polskiego Związku Łowieckiego – poinformował resort środowiska. W skład zarządu weszli: Ziemowit Ławczyński, Jarosław Kuczaj, Leszek Markuszewski.

„Myśliwi wykonują ważne zadania w gospodarce leśnej, dlatego Polskiemu Związkowi Łowieckiemu potrzebny jest odpowiedni Zarząd” – powiedział cytowany w komunikacie szef resortu środowiska.

Ministerstwo zapewniło, że nowo powołani członkowie zarządu głównego PZŁ posiadają odpowiednie wykształcenie i wieloletnie doświadczenie z zakresu łowiectwa w Polsce i na świecie.

„Główne cele jakie stawia przed sobą zarząd to przede wszystkim poprawa wizerunku Polskiego Związku Łowieckiego oraz poprawa kynologii łowieckiej” – dodano.

Na początku marca Kowalczyk powołał Alberta Pawła Kołodziejskiego na nowego przewodniczącego zarządu głównego PZŁ i Łowczego Krajowego, a pod koniec lutego zatwierdził nowy statut Związku.

Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie. Do zadań zrzeszenia należy m.in. prowadzenie gospodarki łowieckiej, troska o rozwój łowiectwa, współpraca z administracją rządową i samorządową w dziedzinie ochrony środowiska przyrodniczego.

PAP/RIRM

drukuj