Minister obrony Niemiec: do końca wojny z IS jeszcze daleko

Niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen oświadczyła w piątek, że mimo znacznych postępów, jakie poczyniono w ostatnim czasie w walce z dżihadystycznym Państwem Islamskim (IS), do końca tej wojny jeszcze jest daleko.

„Do zwalczenia terroru jeszcze długa droga; wszyscy będziemy potrzebować dużo cierpliwości” – oświadczyła minister po rozmowach z prezydentem irackiego Kurdystanu Masudem Barzanim, do których doszło podczas jej wizyty w Irbilu, stolicy regionu.

Barzani podziękował przedstawicielce Niemiec za wsparcie od jej kraju i ocenił, że to dzięki niemu sytuacja na froncie się poprawiła. Von der Leyen zapewniła, że Berlin nadal będzie wspierał Kurdów.

Agencja AP zaznacza, że Niemcy kurdyjskim peszmergom walczącym z IS dostarczają broń i innego rodzaju sprzęt. W Irbilu stacjonuje 140 żołnierzy Bundeswehry.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl