fot. PAP/Radek Pietruszka

Minister J. Emilewicz podsumowała osiągnięcia resortu rozwoju

Koordynacja prac nad kolejnymi tarczami antykryzysowymi, włączenie poszczególnych branż w konsultacje projektów i zachęcenie przedsiębiorców do inwestowania w nowe technologie – to według ustępującej minister rozwoju Jadwiga Emilewicz najistotniejsze osiągnięcia jej resortu.

 

Jadwiga Emilewicz funkcję ministra rozwoju pełniła od 2019 roku. Wcześniej była wiceszefem tego resortu, a także ministrem przedsiębiorczości i technologii.

Jak wskazała, pięć lat temu rządzący przestawili tory polityki gospodarczej z modelu imitacyjnego liberalizmu na model państwa przedsiębiorczego. Państwa, które jest zaangażowane i obecne w życiu gospodarczym i społecznym, nie ucieka od pomocy socjalnej, ale wspiera inicjatywy prywatne. Udało się zmienić model redystrybucji, który teraz jest obliczony na wspieranie rodzin. A to wpływa pozytywnie na gospodarkę – powiedziała Emilewicz podczas konferencji podsumowującej działalność jej resortu.

https://twitter.com/MinRozwoju/status/1311967863834542081

– Polityce gospodarczej, polityce stabilnego wzrostu do początku tego roku towarzyszył jednocześnie bardzo ambitny program społeczny. Wsparcie „program 500+” oraz szeroka paleta wsparcia rodzin sprawiła, że model  rozwoju zrównoważonego, model rozwoju odpowiedzialnego nie jest tylko zapisem w strategii, ale staje się faktem. To, że poradziliśmy sobie z krytycznym ubóstwem, problemem, z którym nie radziły sobie poprzednie środowiska polityczne, od początku transformacji ustrojowej, jest dobrym przykładem tego, jak roztropna i mądra polityka dystrybucji połączona z odpowiedzialną polityką gospodarczą i rozwojową mogą iść w parze – zaznaczyła Jadwiga Emilewicz.

Jej zdaniem, szansą dla Polski w najbliższym czasie jest Krajowy Plan Odbudowy i zapisane w nim środki, które mogą trafić do przedsiębiorców już w przyszłym roku.

Pytana o swoją polityczną przyszłość, ustępująca wicepremier zapewniła, że jako poseł PiS z ław sejmowych będzie wspierać reformy gospodarcze i rozwojowe. Jednocześnie dodała, że na decyzję o dodatkowej działalności daje sobie czas do 6 stycznia.

Resort rozwoju zostanie zlikwidowany, a jego kompetencję włączone do Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, którym będzie zarządzał Jarosław Gowin.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl