fot. PAP/EPA

Minister Iranu oskarżył Izrael o eksplozje, które uszkodziły gazociąg na zachodzie kraju

Dżawad Owdżi, irański minister ds. ropy, oświadczył w środę, że Izrael stoi za eksplozjami, które uszkodziły w zeszłym tygodniu gazociąg w zachodnim Iranie. Oznajmił, że była to część „spisku”, którego celem miało być zakłócenie dostaw gazu do budynków mieszkalnych.

Dżawad Owdżi powiedział, że „wróg miał zamiar zakłócić dostawy gazu do gospodarstw domowych”. Niemniej, według jego słów, zdołano udaremnić ów „izraelski spisek” i „uszkodzonych zostało tylko kilka rurociągów”.

Wcześniej władze Iranu oznajmiły, że eksplozje były „terrorystycznym aktem sabotażu”, ale nie wymieniały domniemanych sprawców.

14 lutego doszło do eksplozji, które uszkodziły na kilku odcinkach gazociąg w zachodnim Iranie, w prowincji Czahar Mahal wa-Bachtijari. Nie było ofiar w ludziach. Nikt nie przyznał się do spowodowania wybuchów.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl