fot. gov.pl

Minister Infrastruktury wziął udział w konferencji dot. ćwiczeń „Razem dla bezpieczeństwa”

Minister Infrastruktury, Andrzej Adamczyk, uczestniczył w poniedziałek w konferencji dot. ćwiczeń BHP „Razem dla bezpieczeństwa” w siedzibie krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Podziękował wykonawcom i prosił ich o dalsze zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom budującym drogi.

Szef resortu infrastruktury, Andrzej Adamczyk, wziął udział w konferencji dotyczącej ćwiczeń „Razem dla bezpieczeństwa” w siedzibie krakowskiego oddziału GDDKiA

Ćwiczenia odbyły się na placu budowy drogi ekspresowej S52. Była to okazja do sprawdzenia w praktyce, jakie są umiejętności pracowników budowy i służb ratowniczych.

Uczestnicy wymienili się także doświadczeniami związanymi z bezpieczeństwem i higieną pracy.

– Zrealizowano wiele inwestycji i w realizacji jest wiele inwestycji – i tunelowych, i wysokościowych. Chciałem podziękować przede wszystkim Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wszystkim partnerom biznesowym i wszystkim wykonawcom realizującym zlecenia, realizującym inwestycję. Dziękuję za dbałość i staranność przykładaną do bezpieczeństwa, do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy – mówił minister infrastruktury.

Szef resortu zwrócił uwagę, że wykonawca S52, czyli północnej obwodnicy Krakowa, wyda na zapewnienie bezpieczeństwa prawie 9 mln złotych.

RIRM

drukuj