fot. PAP/Wojtek Jargiło

Minister edukacji, prof. P. Czarnek, przeciwny opanowaniu polskich uczelni przez lewicowe poglądy

Nie ma zgody na dominację na polskich uczelniach poglądów lewicowo-liberalnych – zapowiedział minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek. Cały wywiad z nowym ministrem w „Naszym Dzienniku”.

W ostatnich dniach pada sporo pytań o nauczanie oraz organizację pracy w szkołach i na uczelniach w czasie pandemii. Nowy minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek, zapewnił, że resort na bieżąco bada sytuację zdalnego nauczania w czerwonych i żółtych strefach i „przystąpił też do dyskusji na temat usprawnienia zdalnego nauczania”. W „Naszym Dzienniku” minister odniósł się również do kwestii ideologii lewicowo-liberalnych, które pojawiają się w szkołach.

„Nie ma zgody na dominację, czy wręcz dyktaturę poglądów lewicowo-liberalnych, zwłaszcza tych radykalnych w treści, wręcz totalitarnych, które opanowały w szczególności szkoły wyższe, ale przenikają również do szkolnictwa średniego i podstawowego. To, czego dzisiaj brakuje, to wolna nauka i za nią się opowiadamy. Postulujemy jednoznaczne odejście od poprawności politycznej, która szkodzi uczelniom w Polsce” – wskazał prof. Przemysław Czarnek.

Prof. Przemysław Czarnek mówił o potrzebie wsparcia polskich nauk humanistycznych i uwolnienia ich od „lewicowo-liberalnych nurtów”. Minister powołuje obecnie zespół profesorski z różnych dziedzin i środowisk, który w krótkiej perspektywie będzie miał za zadanie przedstawić rekomendacje niedociągnięć i mankamentów, jakie powinny zostać zlikwidowane.

Jako jeden z największych mankamentów polskiej oświaty minister wskazał na podręczniki. Dopytywany o rozszerzenie możliwości edukacji domowej, szkolnictwa prywatnego, m.in. katolickiego zapewnił, że rozważane będą „wszelkie formy wsparcia dobrej edukacji”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl