fot. PAP/Radek Pietruszka

Min. Zdrowia zapowiada kroki prawne w sprawie ataków medialnych na resort

Ministerstwo Zdrowia zapowiada kroki prawne w sprawie ataków medialnych na resort. Chodzi o kłamliwe informacje, jakie podała „Gazeta Wyborcza” i portal wyborcza.pl na temat zakupu sprzętu ochronnego.

Dziennik napisał, że resort kupił za 5 mln zł maseczki od prywatnych przedsiębiorców powiązanych z ministrem Łukaszem Szumowskim. Jak się później okazało, były one wadliwe, a ministerstwo wystąpiło o zwrot środków. Sprawa trafiła do prokuratury. „Gazeta Wyborcza” sugerowała, że zakup odbył się poza kontrolą.

Resort zamierza domagać się sprostowania. Podjęcie odpowiednich kroków zapowiedział wiceminister Janusz Cieszyński.

– W związku z opublikowanym przez „Gazetę Wyborczą” i portal wyborcza.pl materiałem, w przypadku którego wydaje się, że tym razem nie były prowadzone żadne konsultacje z prawnikami – w materiale znalazły się nieprawdziwe informacje dotyczące zarówno zakupów realizowanych przez Ministerstwo Zdrowia, jak i nieprawdziwa sugestia dotycząca tego jakoby z Ministerstwem Zdrowia kontaktowało się w sprawie zakupów Centralne Biuro Antykorupcyjne – dzisiaj złożymy wniosek o sprostowanie zarówno do Adama Michnika w ramach drukowanego wydania „Gazety Wyborczej”, jak i Jarosława Kurskiego odpowiadającego za portal wyborcza.pl – oznajmił Janusz Cieszyński.

Resort zdrowia zgłosi też do prokuratury sprawę plakatów na ulicach Warszawy, które uderzyły w ministra Łukasza Szumowskiego. Billboardy pojawiły się na nośnikach należących do koncernu Agory.

Treść plakatów sugeruje m.in., że minister zdrowia zakłamywał statystyki zachorowań na COVID-19.  

RIRM

drukuj