Lasy Państwowe zachęcają do korzystania z małej infrastruktury leśnej oraz pobytu w parkach narodowych

Lasy Państwowe zachęcają do korzystania z małej infrastruktury leśnej oraz pobytu w parkach narodowych w całej Polsce. W ramach kolejnego etapu znoszenia obostrzeń otwarte są m.in. miejsca do biwakowania, place zabaw, wiaty czy ścieżki edukacyjne.

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Środowiska, część obiektów może pozostawać nadal zamknięta, jeśli ich zarządcy uznali, że jest to konieczne.

Rzecznik Lasów Państwowych Anna Malinowska przypomina, że wszyscy spacerowicze powinni jednak zachować zasady bezpieczeństwa.

– Trzeba pamiętać o tym, że najlepiej chodzić w takie miejsca, które nie są najpopularniejsze i najczęściej uczęszczane przez inne osoby. Jeśli dotykamy różnych rzeczy w lesie np. poręczy, stołków, ławek, to trzeba pamiętać o myciu rąk. Warto mieć przy sobie płyn dezynfekcyjny, tym bardziej, jeśli zamierzamy coś jeść, odbywać jakiś piknik – wskazała Anna Malinowska.

Lasy Państwowe ostrzegają także, że na niemal połowie obszaru kraju obowiązuje trzeci – najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Pomimo ostatnich opadów w lasach nadal występuje deficyt wody. Korzystając z leśnej rekreacji, należy zachować zdrowy rozsądek.

RIRM

drukuj