fot. PAP/Leszek Szymański

Min. Zdrowia w ciągu dwóch tygodni ogłosi plan odbudowy zdrowia Polaków

W ciągu najbliższych dwóch tygodni Ministerstwo Zdrowia ma ogłosić plan odbudowy zdrowia Polaków. Poinformował o tym rzecznik resortu, Wojciech Andrusiewicz. Tłumaczył, że zapowiadany od dłuższego czasu projekt opóźniła trzecia fala pandemii koronawirusa.

Działania państwa i służby zdrowia skupiły się na walce z COVID-19. Część Polaków obawiała się skorzystać z usług służby zdrowia w obawie przed koronawirusem.

Dlatego rząd chce skupić się na odbudowie zdrowia Polaków. Wojciech Andrusiewicz zapowiedział, że projekt zostanie ogłoszony w najbliższym czasie.

– W niedługim czasie chcemy uruchomić projekt odbudowy zdrowia Polaków. Będzie to m.in. „odlimitowanie” wizyt u specjalistów, aby każdy chętny mógł pójść do specjalisty i za każdego chętnego przychodnia specjalistyczna będzie miała płacone. Uruchamiamy sieć kardiologiczną, uruchomiliśmy sieć onkologiczną. Wszystko czynimy po to, by odbudować zdrowie Polaków – powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Według wcześniejszych zapowiedzi MZ plan odbudowy zdrowia Polaków ma składać się z pięciu elementów. Obejmie on m.in. Krajową Sieć Onkologiczną, zniesienie limitów w dostępie do specjalistów czy opiekę i rehabilitację pocovidową.

RIRM

drukuj