Min. Zalewska: MEN przekaże placówkom szkolnym niemal 7 mln zł w ramach „Roku dla Niepodległej”

Przekazanie placówkom szkolnym niemal 7 mln zł do 2021 r. – zapowiada minister edukacji narodowej Anna Zalewska. To jedno z działań w ramach ogłoszenia roku szkolnego 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.

W związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, minister edukacji ogłosiła rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. Chodzi o podejmowanie przez uczniów oraz nauczycieli inicjatyw mających upamiętnić to wydarzenie. Wszystko po to, aby promować postawy patriotyczne i upowszechniać wiedzę o historii.

Podczas spotkania z dziennikarzami Anna Zalewska mówiła o tym, jak resort edukacji chce wspierać działania rocznicowe.

Dzisiaj wysyłam list do szkół, żeby poinformować, że oto uruchamiamy środki – 6,9 mln zł na najbliższe lata, by podejmować różnego rodzaju inicjatywy związane z „Rokiem dla Niepodległej”, tj. wystawy, albumy, wywiady, spoty telewizyjne, wycieczki historyczne. Współpracujemy ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej. Z nimi również będziemy w szkołach. Będziemy informować, uczyć i świętować. W tej chwili już jest zgłoszonych prawie 100 inicjatyw na całym świecie – powiedziała minister Zalewska.

Inne działania MEN wpisujące się w świętowanie 100-lecia niepodległości to m.in. specjalna wystawa na dziedzińcu przed resortem, a także przygotowanie wraz z IPN kalendarza edukacyjnego, który trafi do licealistów i uczniów techników.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl