fot. PAP/Mateusz Marek

Min. Z. Ziobro wziął udział w uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego Kliniki „Budzik”

W Warszawie odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego Kliniki „Budzik” dla osób dorosłych. W wydarzeniu wzięli udział m.in. minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, a także prezes Fundacji „Akogo?”, Ewa Błaszczyk-Janczarska.

Klinika „Budzik” ma stanowić centrum rehabilitacji osób, które doznały uszczerbku na zdrowiu i potrzebują specjalistycznej pomocy. Będzie się mieścić obok Mazowieckiego Szpitala Brudnowskiego. Prace w tym miejscu rozpoczęły się w 2019 roku. Środki na budowę placówki trafiły m.in. z Funduszu Sprawiedliwości.

Szef resortu sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, wskazał, że projekt pokazuje, że zło można przekuć w dobro.

– Złe czyny mogą skutkować dobrem w postaci środków finansowych, jakie w ten sposób – poprzez wymiar sprawiedliwości, jego działanie – można było pozyskać i przekazać w sposób roztropny i mądry na przedsięwzięcie, które służyć będzie dobru w najszlachetniejszym tego słowa znaczeniu – powiedział min. Zbigniew Ziobro.

Klinika „Budzik” dla osób dorosłych ma zostać oddana do użytku jesienią 2022 roku. Wtedy też mieliby trafić do niej pierwsi pacjenci.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl