fot. PAP/Hanna Bardo

Min. Z. Ziobro: W Dniu Wszystkich Świętych wspominamy chrześcijan, którzy osiągnęli już zbawienie

W Dniu Wszystkich Świętych wspominamy chrześcijan, którzy osiągnęli już zbawienie – przypomniał Zbigniew Ziobro, szef resortu sprawiedliwości. Prokurator Generalny dodał, że w Dniu Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym pamiętamy zarówno o bliskich, jak i o tych, których grobów nie znamy.

„W Dniu Wszystkich Świętych wspominamy chrześcijan, którzy osiągnęli już zbawienie. Dziś i jutro, w Dniu Zadusznym, pamiętamy o bliskich i o tych, których grobów nie znamy, np. więźniach niemieckich obozów i patriotach zamordowanych przez komunistów. Zapalmy im symboliczny znicz” – napisał na Twitterze Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Kościół katolicki 1 listopada obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Msze św. celebrowane są w białym kolorze szat liturgicznych, który symbolizuje paschalną radość. W Polskiej tradycji jest to dzień zadumy i nawiedzania grobów bliskich.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl