Min. Waszczykowski spotkał się z szefem nigeryjskiego MSZ

Nigeria jest ważnym celem naszego programu Go Africa – mówił minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski po spotkaniu z szefem dyplomacji Nigerii Geoffreyem Onyeamą.

Polski minister poinformował, że przekonywał partnera nigeryjskiego do poparcia kandydatury Polski w staraniach o niestałe miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

„Nigeria jest ważnym celem naszego programu Go Africa. To był cel polityczny MSZ, który przejęliśmy kilka lat temu” – zaznaczył Witold Waszczykowski.

Jak poinformował, z szefem nigeryjskiego MSZ rozmawiał również m.in. o bezpieczeństwie międzynarodowym.

„Wymieniliśmy się uwagami, opiniami jak wygląda sytuacja zarówno w Europie i wokół Europy, jak wygląda sytuacja bezpieczeństwa w Afryce, szczególnie pod kątem wojny z terroryzmem” – dodał polski minister.

Witold Waszczykowski powiedział, że przekonywał Geoffreya Onyeamę do poparcia polski staraniach o niestałe miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

„Mam nadzieję, że przekonałem do takiego głosowania. Rezultat będziemy oczywiście widzieć 2 czerwca tego roku w ONZ” – powiedział szef polskiej dyplomacji.

Jak podkreślił, Polska jest zainteresowana współpracą z Nigerią w ramach kontaktów Unii Europejskiej z Afryką i Unii Europejskiej z Nigerią.

„Będziemy wspierać tę współpracę, będziemy dążyć do tego, aby ta współpraca została wypełniona treścią jeszcze w tym roku na spotkaniu w Abidżanie między Unią Europejska a Afryką” – zaznaczył min. Waszczykowski.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl