PAP/Piotr Nowak

Min. prof. P. Czarnek: Podpisałem rozporządzenie o powrocie do szkół dzieci z klas I-III

Podpisałem rozporządzenie, które od poniedziałku 26 kwietnia 2021 roku pozwala na pójście do nauki stacjonarnej dzieciom klas I-III w 11 województwach – powiedział szef Ministerstwa Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek.

Od 26 kwietnia część obostrzeń zostanie poluzowana w 11 województwach o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń. Otwarte będą w nich salony fryzjerskie i kosmetyczne, a dzieci z klas I-III szkoły przejdą na nauczanie hybrydowe. Inne ograniczenia pozostaną.

„Przed momentem – dosłownie pięć minut temu – podpisałem rozporządzenie, które od poniedziałku przyszłego tygodnia pozwala na pójście do nauki stacjonarnej dzieciom I-III w jedenastu województwach, w tym m.in. woj. warmińsko-mazurskim i właśnie mazowieckim” – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Dodał, że „szkoła się odradza”.

„Mamy rzeczywiście już okoliczności pandemiczne, które pozwalają na powrót do nauki stacjonarnej, a zatem realizuje się ten scenariusz, który od kilku tygodni zakładaliśmy, że jeszcze w kwietniu będzie możliwość powrotu do nauki stacjonarnej – przynajmniej stopniowo” – zastrzegł Przemysław Czarnek.

„Jesteśmy również przekonani, że jeżeli dynamika spadku zakażeń się utrzyma, to maj będzie tym miesiącem, w którym istnieje bardzo duża szansa na powrót do nauki stacjonarnej wszystkich uczniów, wszystkich szkół w całej Polsce” – dodał. Podkreślił, że wszystko zależy od sytuacji pandemicznej.

PAP

drukuj